kongresprawapracy.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

MarketingPraca

Network marketing co to jest i jak działa?

Network marketing co to jest i jak działa?

Network marketing to nic innego jak model biznesowy, który jest używany do tego, aby zbudować swoją firmę od podstaw. Dzięki innowacyjnemu podejściu, które jest bardzo oryginalne na rynku można z łatwością osiągnąć dodatkowy zarobek. Czym jest network marketing i czy warto pracować w takim modelu biznesowym?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • network marketing co to jest
  • jak działa network marketing
  • wady i zalety tego modelu biznesowego
  • czy network marketing jest opłacalny

Sprawdź również: https://kongresprawapracy.pl/infuencer-marketing-wszystko-co-musisz-wiedziec/

Network marketing – co to jest?

Dużo osób zadaje sobie pytanie “network marketing co to jest i jak działa”? Ten model biznesowy z definicji polega na sprzedaży produktów przez niezatrudnionych przedstawicieli. Mogą sprzedawać nie tylko produkty, ale i również usługi. Przedstawiciele mają możliwość budowania swoich grup. Network marketing opiera swoje działania na piramidzie MLM, która oznacza, że firma nie reklamuje swoich usług w mediach, tylko środki przeznacza na prowizje dla swoich przedstawicieli, którzy reklamują firmę. W taki sposób działają popularne firmy takie jak AVON czy Oriflame.

Jak działa network marketing?

Firmy wykorzystujące ten model marketingu działają w taki sposób, że tworzą one grupy sprzedawców. Przedstawiciele są zachęcani odpowiednimi premiami by zachęcać do tego modelu coraz więcej osób. Dzięki temu dostają również prowizje nie tylko od swojej sprzedaży , ale również osób ze swojej grupy.

network marketing

Etat vs network marketing

Główną różnicą jest przede wszystkim osiągnięcie większego dochodu w krótszym czasie w marketingu sieciowym niż tradycyjnej pracy na etacie. Czasem pracując tradycyjnie trzeba poczekać kilka lat, aż dostaniemy awans i większy zarobek. Network marketing skraca ten czas w miarę zaangażowania w biznes. W pracy na etacie należy być dostępnym 5 dni w tygodniu w określonych godzinach, a w marketingu sieciowym można wybrać sobie godziny pracy, jak i również dni które poświęcone zostaną na biznes. Network marketing sprawia, że jest się docenianym i motywowanym cały czas, bo osiągnięcie sukcesu leży w celu każdego współpracownika. W pracy na etacie motywacji jest o wiele mniej, co czasem przekłada się na efektywność oraz nastawienie.

Zalety network marketingu

Zalet network marketingu jest naprawdę dużo. Należy pamiętać, że aby zacząć nie trzeba inwestować swojego kapitału. Marketing sieciowy nie musi być głównym źródłem dochodu, ale może służyć również jako dodatkowe zajęcie po pracy. Dzięki pracy w network marketingu możemy uczestniczyć w darmowych szkoleniach organizowanych przez firmę oraz webinarach online, dzięki którym nauczymy się dużo o rozwoju osobistym i zdobędziemy dużo know-how, które pomoże nam w kolejnych działaniach w firmie. Eventy organizowane przez firmę to duże wydarzenia, na których są wręczane nagrody i występują mowy motywacyjne prelegentów.

Dzięki marketingowi sieciowemu jesteśmy w stanie zwiększyć poczucie własnej wartości poprzez efektywne działania sprzedażowe. Za dobrze wykonywana pracę jesteśmy w stanie otrzymywać o wiele więcej bonusów i dodatkowych pieniędzy. Pracę możemy planować z osobami, z którymi chcemy współpracować.Działania w marketingu sieciowym można wykonywać o dowolnej porze dnia z dowolnego miejsca na świecie. Dużym plusem jest to, że w tej pracy nie trzeba się martwić o sprawy urzędowe.

Wady network marketingu

Działanie w branży marketingu sieciowego nie jest twoim biznesem. Zawsze w takiej pracy jest świadomość, że pracuje się dla kogoś wyżej. Jeśli stworzy się jakąś grupę współpracowników – w każdej chwili może ona zniknąć, a nasza praca pójdzie na marne. Nie ma się wpływu na wysokość cen produktów oraz usług. Nie ma również wpływu na jakość sprzedawanych produktów oraz usług.

Czy network marketing jest opłacalny? – Podsumowanie

Marketing sieciowy ma wiele zalet, ale również i wad. Zawsze jest to dodatkowy zysk do domowego budżetu, ale trzeba poświęcić wiele czasu i energii. Niektóre osoby osiągają ogromny sukces w tej branży, potrafią rzucić etat i osiągać bardzo duże zyski. Nie każdemu się to udaje – trzeba być bardzo zdeterminowanym, aby osiągnąć cel. Jest to na pewno inny rodzaj zarobku niż standardowa praca na etacie. Cały rozwój na tym stanowisku  zależy od naszej charyzmy i wytrwałości.

Udostępnij