kongresprawapracy.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

Biznes

Co to jest prawo w biznesie?

Co to jest prawo w biznesie?

Prawo w biznesie to praktyczny kierunek studiów, który łączy wiedzę o wszelkich prawnych aspektach prowadzenia działalności biznesowej z najważniejszymi kompetencjami menedżerskimi. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki kierunek kształcenia. Wiele uczelni w Polsce oferuje właśnie taki kierunek studiów. Dobrze dowiedzieć się, na czym konkretnie polega prawo w biznesie.

Dobre studia

Prawo w biznesie kształci specjalistów w zakresie regulacji prawnych obrotu gospodarczego, a ponadto organizacji oraz funkcjonowania firm. Studenci na tym kierunku poznają podstawy prawa, ekonomii, a także organizacji oraz zarządzania firmą. Warto zaznaczyć, że program nauczania oparty został na tak zwanej koncepcji cyklu życia przedsiębiorstwa. Sprawdzona się ona przede wszystkim do uporządkowania poszczególnych przedmiotów w toku nauczania, żeby w pierwszej kolejności studenci zdobyli wiedzę w kwestii podstawowych procesów, które mają związek z rozpoczynaniem prowadzenia działalności gospodarczej. Mowa tutaj między innymi o informacjach o wolności gospodarczej, formach prawnych prowadzenia jej, a także rejestrowaniu firm. Kolejno w oparciu o wcześniej pozyskaną wiedze studenci poznają następne zagadnienia, które związane są z prowadzeniem, a ponadto rozwijaniem działalności gospodarczej. Na tym kierunku studiów wykładane jest prawo podatkowe, prawo spółek handlowych, a także zarządzanie organizacją. Ostatnim etapem prawa w biznesie jest zdobycie wiedzy dotyczącej sukcesji firmy, a także jej likwidacji bądź upadłości.

Prawo w biznesie

Okazuje się, że uzupełnieniem dla wiedzy o prawnych aspektach funkcjonowania firmy są zajęcia z metod zarządzania, finansów menedżerskich, a dodatkowo kurs biznesowego języka angielskiego, który jest bardzo przydatny. Natomiast na ostatnim roku studenci wybierają przedmioty o tematyce, która ma związek z praktycznymi aspektami prowadzenia biznesu bądź prawem nowych technologii, co powinno profitować ich pod kątem przyszłych wyborów edukacyjnych, a także planów zawodowych. Prawo w biznesie jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem studiów w naszym kraju.

Na czym polega prawo w biznesie?

Prawo w biznesie to kierunek, który adresowany jest nie tylko do absolwentów szkół średnich, którzy w przyszłości chcą podjąć pracę w obrocie gospodarczym, ale też do ludzi przygotowujących się do prowadzenia własnej firmy. Do tego należy doliczyć przedsiębiorców chcących poszerzyć wiedzę z zakresu prawa, pracowników przedsiębiorstw zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji w zakresie obsługi prawnej, a ponadto pracowników jednostek administracji publicznej, którzy związani są z obsługą firm. Bardzo dużo osób myśli o studiach w zakresie prawa w biznesie, lecz zastanawiają się, czy warto je wybrać i co można po nich robić. Ponadto ludzie często zastanawiają się, jak wygląda tok ich studiowania, a także jakie uczelnie je prowadzą. Okazuje się, że w większym mieście bez problemu można zapisać się na prawo w biznesie. Oferowane są nawet studia zaoczne, które są bardzo cenione w obecnych czasach.

Udostępnij