kongresprawapracy.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

Finanse

Kiedy warto skorzystać z finansowania zakupów w PragmaGO?

Kiedy warto skorzystać z finansowania zakupów w PragmaGO?

Czy trzeba rezygnować z zakupów firmowych z powodu chwilowego braku środków? Nie! Możesz skorzystać z finansowania zakupów w PragmaGO, a później spłacać je wygodnie w ratach. To rozwiązanie, które sprawdza się w nagłych sytuacjach i jest alternatywą dla usług bankowych. Kiedy warto z niego skorzystać i na czym dokładnie polega? Sprawdź!

Na czym polega finansowanie zakupów w PragmaGO?

Finansowanie zakupów jest prostą usługą – inaczej to raty dla biznesu lub faktoring zakupowy. Polega na opłaceniu przez PragmaGO faktury za Twoje zakupy firmowe. Później Ty spłacasz je w ratach – wybierasz 3-24 raty z płatnością do 10. dnia miesiąca. Nie musisz więc regulować całości od razu, np. gdy czekasz, aż kontrahenci przeleją Ci pieniądze lub gdy wiesz, że inwestycja niedługo się zwróci. To usługa wykorzystywana zarówno dla nagłych potrzeb, jak i w codziennej działalności – w razie potrzeby.

Rozwiązanie jest dostępne nawet do 100 tys. złotych i działa na zasadzie kredytu odnawialnego. Dzięki temu zapewniasz sobie płynność finansową i możliwość dokonania zakupów dokładnie w tym momencie, gdy ich potrzebujesz. 

W jakich przypadkach warto skorzystać z finansowania zakupów?

Finansowanie zakupów sprawdzi się w Twoim przypadku, jeśli nie masz chwilowo środków, a zależy Ci na rozwoju firmy i osiągnięciu swoich celów biznesowych. Najczęstsze sytuacje, w których klienci korzystają z tej usługi:

  • okazja rynkowa, która już się nie powtórzy (np. duże zlecenie od nowego klienta),
  • promocja na konkretne produkty lub usługi, z której warto skorzystać,
  • chęć przygotowania się na wzrost cen w niedalekiej przyszłości i zrobienia zakupów na zapas.

Jak skorzystać z finansowania zakupów?

Wszystkie formalności załatwisz online, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu. Nie trzeba podpisywać papierowej umowy ani umawiać się w biurze. Nie ma również skomplikowanych wniosków i szczegółowej analizy. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej, co trwa jedynie kilka minut. 

Jak to zrobić? We wniosku podajesz m.in. podstawowe dane na temat swojej firmy, liczbę wybranych rat itp. Dodatkowo niezbędne jest dołączenie potwierdzenia zakupu, który chcesz sfinansować. Mogą to być np. faktura lub faktura pro forma. Mailem otrzymasz wszystkie warunki finansowania, w tym całkowity koszt. Później wystarczy zaakceptować je SMS-em. Gdy to zrobisz, dostawca otrzyma pieniądze od PragmaGO – przelewem ekspresowym. 

Uzyskasz również dostęp do specjalnej Strefy klienta. Możesz w niej w kilka chwil przesłać np. inną fakturę do sfinansowania (w ramach przyznanego limitu) lub wnioskować o zmianę limitu. 

Finansowanie zakupów jest dostępne dla przedsiębiorców, którzy istnieją na rynku minimum 12 miesięcy. Nie ma znaczenia, w jakiej branży działa Twoja firma, czy zatrudniasz pracowników itp. Pamiętaj ponadto, że opłacana faktura musi być przed terminem płatności.

Chcesz dowiedzieć się więcej o finansowaniu zakupów? Sprawdź szczegółowe informacje na stronie https://pragmago.pl/finansowanie-zakupow/ i dowiedz się, jak dokładnie działa ta usługa!

Udostępnij